۷:۰۱:۴۲ - پنج شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
افتخارآفرینی دانش آموز دبیرستانی پل‌دختر
معاون فناوری و هوشمند سازی دبیرستان دانش نمونه دولتی دانش پل‌دختر گفت: محمد مهدی موسی پور دانش‌آموز سال اول دبیرستان نمونه دولتی دانش پل‌دختر موفق به ساخت پنل خورشیدی شد.

 

به گزارش پرسنا،امین دیناروند،اظهار داشت: این دانش‌آموز با طرح ابتکاری خود یک پنل خورشیدی جدید ساخت که علاوه بر آزمایشگاه قابلیت استفاده در محیط‌های بیرونی و استفاده چند گانه دارد.

وی افزود: دستگاه الکترولایزر که برای تجزیه آب به اکسیژن و هیدروژن از آن استفاده می‌شود ولتاژ ورودی خود را از یک پنل خورشیدی می‌گیرد.

معاون فناوری و هوشمند سازی دبیرستان دانش نمونه دولتی دانش پل‌دختر گفت: این پنل خورشیدی از نور خورشید برق تولید می‌کند که علاوه بر استفاده در آزمایشگاه مصارف دیگری مانند شارژ موبایل و تبلت را نیز دارد که حداکثر ۲ تا ۶ ولت برق تولید می‌کند.

وی افزود: دستگاه الکترولایزر در آزمایشگاه این دبیرستان ازکار افتاده به گونه‌ای که قدیمی است و نمونه آن در بازار پیدا نمی‌شود بنابراین تصمیم برآن شد جهت تکمیل چرخه آزمایش، جایگزینی برای آن پیدا شود.

دیناروند خاطرنشان کرد: خوشبختانه  اکنون با طرح ابتکاری موسی پور دانش آموز پایه اول این دبیرستان دستگاه الکترولایزر که سال‌ها است در آزمایشگاه مدرسه خاک می‌خورد راه‌اندازی و مورد استفاده قرار گرفت.

وی افزود: دستگاه ابتکاری دانش‌آموز موسی پور با دریافت انرزی خورشیدی و تبدیل آن به انرژی الکتریکی باعث تجزیه آب به هیدروزن و اکسیژن می‌شود سپس با استفاده از پیل سوختی توسط هیدروزن و اکسیژن مجدد واکنش داده و الکتریسیته تولید می‌کند که الکتریسیته تولید شده باعث راه‌اندازی وسایل برقی مثل یک موتور الکتریکی می‌شود.

معاون فناوری و هوشمندسازی دبیرستان نمونه دولتی دانش پل‌دختر اظهار امیدواری کرد: انتشار این خبر به تشویق و ترغیب دانش آموزان در راستای کشف استعدادهای آنان منجر شود.

دیناروند افزود: این دبیرستان تمام هزینه‌های دست ساخته‌های دانش آموزان را پرداخت می‌کند.

porsna

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
فرهنگی
طراحی سایت
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلا - فروش ویلا - ویلا شمال