۸:۰۴:۰۴ - شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
دکتر باقری در جلسه شورای دانشگاه لرستان خبرداد
اولویت وزارت علوم برای توسعه کیفی رشته‌ها و مأموریت‌گرا کردن آنها
قائم مقام وزیر علوم و رئیس مرکز هیئت های امنا و هیئت ممیزه مرکزی در جلسه شورای دانشگاه لرستان گفت: توسعه و ارتقای کیفی رشته‌های تحصیلی و مأموریت‌گرا شدن آنها از اولویت‌های وزارت علوم است.

به گزارشپرسنا، دکتر عبدالرضا باقری در این آیین که در سالن کنفرانس دانشکده علوم اقتصادی و اداری دانشگاه لرستان برگزار شد، اظهار داشت: دانشگاهها در استان‌ها باید نقش مهمی در رفع مشکلات استان داشته باشند و راه‌حلهای علمی کاربردی ارائه کنند.

وی تصریح کرد: گسترش و توسعه کیفی رشته‌های تحصیلی مهم‌تر از گسترش کمی است و ارتقای کیفی رشته‌های تحصیلی از اولویت‌های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است.

قائم مقام وزیر علوم خاطرنشان کرد: آیین‌نامه‌های ارتقا در جهت حمایت از کارآفرینی و تجاری‌سازی و تقویت مقالات با کیفیت‌تر اصلاح شده‌اند که یک گام مهم در راستای کیفی‌سازی است.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه هر استانی مشکلات و معضلات خاص خودش را دارد و دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی باید بتوانند متناسب با مشکلات منطقه‌ای و استانی، راه‌حل ارائه نمایند و در این زمینه اثرگذار باشند، افزود: هر دانشگاهی در هر استانی متناسب با نیازها، مشکلات و پتانسیلهای آن استان، باید مدل خاص دانشگاهی خودش را برای نقش آفرینی هرچه بیشتر در رفع مشکلات آن داشته باشد تا ارتباط بین دانشگاه و جامعه، بیش از پیش، تقویت شود.

دکتر خسرو عزیزی رئیس دانشگاه لرستان نیز در این مراسم طی سخنانی اظهار کرد: دانشگاه نسل سوم دانشگاه مهارت‌آفرین و کارآفرین است و در دانشگاه لرستان اقدامات خوبی برای تحقق دانشگاه نسل سوم صورت گرفته است از جمله اینکه مجوز برخی رشته‌های تحصیلی جدید در این دانشگاه همچون باستان‌شناسی، علوم و مهندسی شیلات، علوم و مهندسی محیط زیست و جغرافیا و برنامه ریزی گرایش گردشگری در تناسب با ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های استان لرستان اخذ شده است.

در ادامه حجت‌الاسلام و المسلمین مهدی قدرتی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه لرستان اظهار داشت: باید به شرکت‌های دانش‌بنیان توجه بیشتری شود.

وی تصریح کرد: بخش مهم تحقق شعار سال که تحت عنوان “حمایت از کالای ایرانی” نام‌گذاری شده است آن است که دانشگاهیان در جهت ارتقای کیفیت کالای ایرانی، ایده‌پردازی کنند و طرح‌هایی برای ارتقای کیفیت کالای ایرانی ارائه کنند.

porsna

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
فرهنگی
طراحی سایت
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلا - فروش ویلا - ویلا شمال