۱۰:۰۷:۱۱ - سه شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
سیاه نمایی بالیست شستا!/شریعتمداری چرا در صمت شفاف نبود؟
گروه سیاسی پرسنا: این روزها بازار اسامی اعضای هیئت مدیره و افشای نام برخی به بهانه شفافیت، اوضاع کشور را تحت فشار قرار داده و فضای مجازی پر شده از لیست های مختلف، موضوع شفافیت باید در همه دستگاه‌ها باشد نه اینکه گزینشی و اینکه اسامی برخی از افراد را تحت عنوان لیست ژن خوب […]

گروه سیاسی پرسنا:
این روزها بازار اسامی اعضای هیئت مدیره و افشای نام برخی به بهانه شفافیت، اوضاع کشور را تحت فشار قرار داده و فضای مجازی پر شده از لیست های مختلف، موضوع شفافیت باید در همه دستگاه‌ها باشد نه اینکه گزینشی و اینکه اسامی برخی از افراد را تحت عنوان لیست ژن خوب و سیاه و غیر مطرح کنیم شاید برازنده نظام اسلامی نیست. ما باید با فساد مبارزه کنیم نه اینکه برخی جوانان را به خاطر داشتن نسبت فامیلی از حق شغل و عضویت در هیئت مدیره و ….محروم کنیم، باید بررسی کنیم کدام بنگاه اقتصادی وضعیت خوبی ندارد و چرا اینگونه شده است آیا ریشه در مدیریت دارند و یا ؟ و آنگاه شفاف‌سازی نماییم.
نفس عمل شفافیت بسیار مهم و شیشه ای شدن دولت بسیار ارزشمند است و در این باب ذکر چند نکته اهمیت دارد :
اول اینکه صدا و سیما که این همه سنگ شفافیت را به سینه می زند و از هر روزنه ای برای ایجاد هجمه بر علیه دولت استفاده می کند چرا وضعیت مدیران و لابی‌های خودشان را شفاف نمی کند.
دوم اینکه وزیر محترم کار که پرچمدار شفاف سازی شده است چرا در وزارت صمت این کار را نکرد و با جواد جان خطاب کردن وزیر ارتباطات در برنامه زنده تلویزیونی اعتراض خودش را به این موضوع ابراز داشت.
سوم آیا حق دفاع به افرادی که نامشان آورده شده داده می شود.
چهارم فقدان سواد رسانه ای نیز متاسفانه مزید بر علت شده است خیلی ها بدون در نظر گرفتن خیلی از جوانب کار شروع به باز نشر مطالب در فضای مجازی می‌کنند و این هم شایسته نیست.
به هر حال هیچ کسی نافی شایسته‌سالاری و شفافیت نیست و خیلی خوب است که با تمام توان تلاش کنیم کشور در این مسیر قرار بگیرد و در مسیر رشد و تعالی روند توسعه داشته باشد اما بهتر است موفقیت یا عدم موفقیت یک بنگاه اقتصادی را بررسی شود و ملاک عمل بررسی های مان را بر این موضوع قرار دهیم و در همین زمینه شفاف‌سازی بکنیم و اگر کسی دارای شغل های متعدد است و غیرموثر ظاهر شده است نامش را افشا نماییم و صد البته رسانه ها که پایه اصلی شفاف سازی و دموکراسی هستند می توانند در این زمینه با افشای حقایق موثر باشند.

porsna

بر چسب ها: ,
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
فرهنگی
طراحی سایت
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلا - فروش ویلا - ویلا شمال