۱۹:۳۳:۲۳ - یکشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
فاطمه حسینی در تذکری گفت: وام سیل‌زدگان به سرنوشت پلاسکو دچار نشود
به گزارش پرسنا سیده فاطمه حسینی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفتگو با اقتصاد ۲۴ گفت: اولین کاری که دولت می‌تواند در حق مردم سیل‌زده داشته باشد، علاوه بر بازسازی و ترمیم سریع زیرساخت‌ها و منازل، امهال و تنفس چند ساله وام‌هایی است که اکنون در تعهد آن‌هاست. عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در خصوص نگرانی […]

به گزارش پرسنا سیده فاطمه حسینی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفتگو با اقتصاد ۲۴ گفت: اولین کاری که دولت می‌تواند در حق مردم سیل‌زده داشته باشد، علاوه بر بازسازی و ترمیم سریع زیرساخت‌ها و منازل، امهال و تنفس چند ساله وام‌هایی است که اکنون در تعهد آن‌هاست.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در خصوص نگرانی مردم سیل‌زده نسبت به آینده خود به اقتصاد۲۴، گفت: همیشه و همه‌وقت پس از بروز حادثه‌ای به مانند سیل اخیر، مسئولان وارد میدان می‌شوند و به مردم آسیب‌دیده قول‌هایی می‌دهند اما در گذشته دیده‌ایم که علیرغم تلاش‌ها، همه یا بخشی از این وعده‌ها، پیگیری یا محقق نمی‌شود. بطور مثال در حادثه آتش‌سوزی ساختمان پلاسکو، برخی از وزرا و مسئولان به کسبه آن ساختمان که با ویرانی مغازه خود روبرو شدند، قول‌هایی دادند. در این رابطه، دولت مصوبه‌ای داشت که وام ۳۰۰ میلیون تومانی با نرخ بهره پایین به کسبه آسیب‌دیده آن ساختمان تجاری پرداخت شود منتهی در ادامه کار به حدی شرایط را سخت کردند که عملاً کسبه‌ها نتوانستند از آن وام بهره‌مند شوند.

وی در ادامه افزود: اکنون مهمترین خواسته مردم سیل‌زده این است که اگر مسئولان به آن‌ها قولی می‌دهند تا انتها بر سر وعده خود بمانند. وقتی قول‌ها در حد شعار می‌ماند و امیدی به عملیاتی شدن آن نیست، درد مردم آسیب‌دیده مضاعف می‌شود که این اتفاق بی‌اعتمادی را در جامعه گسترش می‌دهد.

این نماینده تهران تصریح کرد: اکنون کسبه و کشاورزان زیادی هستند که در جریان سیل اخیر، کل سرمایه خود را از دست دادند و دیگر توان پرداخت اقساط وام‌های گذشته خود را ندارند که لازم و ضروری است که دولت در خصوص این افراد تصمیم عادلانه‌ای را اتخاذ کند.

حسینی در پاسخ به اینکه موافق پرداخت وام با سود صفر درصد به سیل‌زده‌ها هستید؟ گفت: بنده فراتر از این، معتقدم که باید وام‌های بدون بازگشتی هم در اختیار آن‌ها قرار بگیرد. البته باز هم باید بگویم که قبل از آنکه این تصمیم گرفته شود باید منابع آن مشخص شود تا وعده خالی نباشد زیرا اگر کار اصولی صورت نگیرد باز هم در حد حرف و شعاری تحقق‌نیافته می‌ماند.

عضو فراکسیون امید مجلس افزود: وعده‌هایی توسط رییس کل بانک مرکزی به مردم آسیب‌دیده داده شد که بهتر بود این وعده‌ها از سوی سخنگوی دولت به مردم اعلام می‌شد. به هر تقدیر ایشان این قول‌ها را دادند و امیدوارم با نظارتی که در آینده خواهند داشت به این وعده‌ها جامه عمل بپوشانند.

به گفته حسینی، فوری‌ترین کار دولتمردان برای مردم سیل‌زده، کمک به شکل گرفتن مجدد محل زندگی و رونق کسب و کار آن‌هاست که امیدوارم این روند با سرعت و قدرت پیگیری شود.

وی در پایان گفت: در این بین، مجلس هم به نقش نظارتی خود عمل خواهد کرد تا وعده‌های دولت به مردم آسیب‌دیده عملیاتی شود.

porsna

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
فرهنگی
طراحی سایت
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلا - فروش ویلا - ویلا شمال