۹:۱۹:۴۷ - چهارشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
لرستان در یک قدمی پایتخت کتاب ایران ایستاده است/پایتخت کنسرت های موسیقی ایران
معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان گفت: به دنبال اجرای موفق طرح پایتخت کتاب ایران در خرم‌آباد، این شهر در بین ٢٠ کاندیدای نهایی معرفی به‌عنوان پایتخت کتاب ایران قرار گرفت.

به گزارش پرسنا، شیرزاد بسطامی با اعلام این خبر، گفت: دولت تدبیر و امید در ادامه طرح پایتخت کتاب جهان یونسکو و علاوه بر جام باشگاه‌های کتاب‌خوانی برای کودک و نوجوان، روستای دوستدار کتاب و حمایت از توسعه چاپ کتاب که در ٤ سال اخیر بالغ‌بر١٥ درصد رشد چاپ کتاب در طول سال را در پی داشته است، طرح موفق پایتخت کتاب را برگزار نموده است.

وی افزود: در چهارمین دوره این طرح و با تأکیدات مکرر مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و همچنین با همکاری و حمایت سازمان فرهنگی شهرداری، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان، اداره کل کتابخانه‌های عمومی لرستان و دیگر دستگاه‌های دولتی و سمن‌ها و تشکل‌های مردم‌نهاد، توانستیم با ٤٢ طرح پیشنهادی برای توسعه و ترویج کتاب‌خوانی در رقابتی سخت، نام خرم‌آباد را از میان ١٥٠شرکت‌کننده به مرحله نهایی برسانیم و جز ٢٠ شهر حائز اهمیت و برتر ایران قرار دهیم.
معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان تصریح کرد: در رقابت پایانی از میان این ٢٠ شهر، پایتخت کتاب ایران معرفی خواهد شد؛ اما جای بسی خرسندی ست که در همین مرحله نیز، لرستان به‌عنوان یک برند و ایده پرداز فرهنگی در حیطه ترویج، توسعه و تعمیق فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی ظاهرشده است.
بسطامی در پایان خاطرنشان ساخت: لرستانی که تاکنون او را پایتخت کنسرت‌های موسیقی ایران می‌خواندند، در یک‌قدمی پایتخت کتاب ایران ایستاده است؛ که قطع به‌یقین تمهید، تعهد و تدبیر فرزانگان بسیاری را مدیون آنان هستیم.
porsna

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
فرهنگی
طراحی سایت
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلا - فروش ویلا - ویلا شمال