۱۱:۳۷:۳۳ - پنج شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
وقتی رییس شورای هماهنگی بانکهای لرستان توپ را به زمین دستگاههای اجرایی انداخت؟!!!
مدت هاست که بسیاری از استانداران و مجموعه دولت انتقاد شدید از عدم همراهی بانک ها با فعالان عرصه صنعت و اقتصاد دارند و بر این باورند که بانک ها پشتیبانی و همراهی لازم برای اجرای پروژه های کلان و رونق تولید را ندارند، در لرستان نیز در دوره بازوند همواره بانک ها مورد انتقاد […]

مدت هاست که بسیاری از استانداران و مجموعه دولت انتقاد شدید از عدم همراهی بانک ها با فعالان عرصه صنعت و اقتصاد دارند و بر این باورند که بانک ها پشتیبانی و همراهی لازم برای اجرای پروژه های کلان و رونق تولید را ندارند، در لرستان نیز در دوره بازوند همواره بانک ها مورد انتقاد شدید بودند و بارها نیز استاندار وقت لرستان زبان به تهدید می گشود که اگر بانکها همراهی نکنند مدیران آنها جابجا شده و یا حق شرکت در جلسالت را ندارند .
اما در زمان استنانداری خادمی در لرستان نیز این روند ادامه داشت و وی نیز از بر این باور بود که بانک ها در لرستان کارای لازم برای رونق تولید و بهبود فضای کسب و کار را ندارند و خواستار همراهی بیشتر بانکها شده بود . ولی مقدم بیرانوند رییس شورای هماهنگی بانکهای لرستان در نشست فعالان اقتصادی با مدیران بانک‌های استان بر این باور بود که مقصر بانکها نسیتند و وی در این زمینه گفت: دستگاه‌های اجرایی، حمایت جدی از واحدهای تولیدی ندارند و فقط بانک‌ها در این مابین‌مقصر می‌شوند!

به گزارش پرسنا ، مقدم بیرانوند در این و در ادامه گفت : بدنه کارشناسی بانک‌ها مانند سایر دستگاه‌های اجرایی مشکل جدی داشته و نیاز به اصلاح دارند.
وی با بیان اینکه کشور در شرایط بحرانی اقتصادی قرار دارد، ادامه داد: نه‌تنها بانک‌ها بلکه دستگاه‌های اجرایی همکاری لازم را با واحدهای تولیدی ندارند.
مقدم بیرانوند افزود: بانک، پول مردم است و اینکه نرخ تسهیلات بالا است را قبول دارم ولی سعی می‌کنیم نهایت تعامل را با بنگاه‌های تولیدی داشته باشیم.
رئیس شورای هماهنگی بانک‌های استان بابیان اینکه صندوق ذخیره ارزی به را این موضوعات باید هدف تعیین کند، اضافه کرد: نماینده دستگاه‌های اجرایی به بنگاه تولیدی و این‌چنین جلسات بی‌اعتنایی می‌کنند و حاضر نیستند مشکلات بنگاه‌های تولیدی استان را بشنوند. این موضوعات را به گوش استاندار می‌رسانیم.
وی گفت: مؤلفه‌های یک بنگاه اقتصادی صرفاً پول نیست و مدیریت بسیار مهم‌تر است، بین بنگاه‌های تولیدی تفاوت قائل شویم و آن‌هایی که خوب کارکردند را حمایت کنیم.
مقدم بیرانوند خاطرنشان کرد: دستگاه اجرایی، بانک‌ها، مدیران ارشد استانی و خود بنگاه‌های اقتصادی باید برای رفع مشکلات واحدهای تولیدی اقدام کنند.
رئیس شعب بانک ملی لرستان یادآور شد: اگر قرار است واحدی بهره‌ور باشد باید مدیران آن واحد به‌خوبی مدیریت کنند.
وی ادامه داد: باید کمیته کارشناسی از کارشناسان دستگاه‌های اجرایی تشکیل شود، نیاز است بدنه کارشناسان دستگاه‌های اجرایی اصلاح شود و در بدنه کارشناسی بانک‌ها هم باید یک جراحی شود و اگر این اصلاحات انجام نگیرد، نظام تهدید می‌شود.
مقدم بیرانوند در خصوص جرائم بانکی تصریح کرد: ما بیگانه با بنگاه‌های تولیدی نیستیم و نمی‌خواهیم در تقابل با آن‌ها قرار بگیریم‌ و آمادگی داریم واحدهای تملیکی بانک را با شرایط ترک تشریفات واگذار کنیم.
وی همچنین در اظهاراتی حاشیه‌ای گفت: در همه جلسات میگویند بانک‌ها مردم را بیچاره کرده‌اند! آیا همه مشکلات را بانک‌ها به وجود آورده‌اند؟
رئیس شعب بانک ملی لرستان افزود: بانک، پول مردم است، هزینه تمام شده پول برای ما ۲۲ درصد است اما آن را به صورت ۱۸ درصدی آن هم به صورت ریسکی تسهیلات می‌دهیم.
مقدم‌بیرانوند خاطر نشان کرد: البته همین تسهیلات ۱۸ درصدی واحدهای تولیدی را گرفتار کرده است.
به هر حال با این اوضاع بیرانوند توپ را در زمین دستگاههای اجرایی انداخت و معتقد بود که بانک ها مقصر نسیتند باید دید آیا مدیران اجرایی نیز بر این امر باور دارند و یا باز داستان مرغ و تخم مرغ آدامه خواهد داشت؟!!!!

porsna

بر چسب ها: , ,
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
فرهنگی
طراحی سایت
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلا - فروش ویلا - ویلا شمال