خبر خوش آیت الله میر عمادی برای لرستانی ها
خبر خوش آیت الله میر عمادی برای لرستانی ها

مردم استان لرستان با مقام معظم رهبری دیدار می‌کنند.

به گزارش پرسنا و به نقل از تسنیم، آیت‌الله  میرعمادی در جلسه شورای اداری استان لرستان که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد، ضمن تسلیت فرارسیدن سال‌روز شهادت ششمین اختر تابناک امامت و ولایت حضرت امام جعفر صادق (ع) اظهار داشت: سال گذشته درخواستی از سوی مردم استان لرستان برای دیدار با مقام معظم رهبری مطرح شد تا با معظم له دیدار داشته باشند اما این امر محقق نشد اما در روزی‌های آینده جمعی از مردم این استان به دیدار مقام معظم رهبری مشرف می‌شوند.
نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان با بیان این که ائمه جمعه وامدار هیچ‌کس و هیچ حزبی نبوده و تحت شئون ولایت حرکت می‌کنند، گفت: مردم پل‌دختر به دلیل نبود مصلی در خیابان و در دمای ۵۰ درجه سانتی‌گراد نماز جمعه می‌خوانند.
وی احیاء نماز جمعه را از دستاوردهای انقلاب اسلامی در ایران اسلامی دانست و اظهار داشت: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی شرایط برای برگزاری نماز جمعه وجود نداشت چرا که نماز جمعه باید با اذن ولی‌فقیه بوده و خطیب جمعه بتواند مسائل سیاسی را نقد و بررسی کند که چنین اجازه‌ای در زمان طاغوت داده نمی‌شد.
میرعمادی نماز جمعه را مروج و مبین اسلام ناب دانست و افزود: یکی از عوامل مؤثر در رشد و آگاهی دینی و سیاسی مردم نماز جمعه بوده و امروز مردم ایران آگاه‌ترین مردم جهان هستند که این از برکات نماز جمعه است.
نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان نماز جمعه را منبع آشنایی مردم با خطوط و جریان‌های سیاسی و مسائل جهان اسلام و سرنوشت خودشان دانست و عنوان کرد: امروز تحلیل‌های سیاسی که در نماز جمعه انجام می‌گیرد مطمئن‌ترین و دقیق‌ترین تحلیل‌های سیاسی است.
وی بیان کرد: وقتی مقام معظم رهبری یک نماز جمعه اقامه می‌کنند تمام دنیا متوجه خطبه نماز جمعه می‌شوند حتی نقل‌شده که مسئولان کاخ سفید وقتی مقام معظم رهبری خطبه نماز جمعه می‌خوانند به‌طور مستقیم به بیانات ایشان گوش می‌دهند.
آیت‌الله میرعمادی با بیان این که نماز جمعه ازنظر معنوی، اخلاقی و تربیتی بسیار تأثیرگذار و نقش‌آفرین است، گفت: موعظه، نصیحت، تذکر و سفارش به تقوای خطیب جمعه در دل‌ها اثر می‌گذارد و نماز جمعه محل موعظه و نصیحت و خیرخواهی ازنظر اخلاقی و تربیتی است.
وی بابیان اینکه نماز جمعه ملجأ و پناهگاه مردم است، تصریح کرد: نماز جمعه در فرهنگ‌سازی و از بین بردن فرهنگ‌های باطل بسیار اثرگذار است.
امام‌ جمعه خرم‌آباد نماز جمعه را مرکز آگاهی بخشی سیاسی دانست و خاطرنشان کرد: در فتنه ۸۸ خطبه مقام معظم رهبری در نماز جمعه فتنه را خاموش کرد و هیچ‌چیزی مانند نماز جمعه نمی‌تواند چشم فتنه را کور کند.
وی بابیان اینکه روحیه دشمن در نماز جمعه تضعیف می‌شود، اظهار داشت: شیوه امامان جمعه حمایت و دفاع واقع‌بینانه و نقد منصفانه است و هرگز امامان جمعه به دنبال تملق، چاپلوسی و حمایت باطل نخواهند رفت.
آیت‌الله میرعمادی با اشاره به این که نقد امام‌جمعه ضعیف‌ترین نقد و بدون بیان همه جوانب است، افزود: در این چهار هفته ماه مبارک رمضان امسال بیش از ۵۰ هزار نفر در نماز جمعه شرکت کردند که حضوری پرشکوه و باانگیزه و عشق بود.
وی بابیان اینکه ائمه جمعه وام‌دار هیچ‌کس و هیچ حزبی نبوده و تحت شئون ولایت حرکت می‌کنند، عنوان کرد: وابستگی ائمه جمعه فقط به ولایت بوده و تبیین‌کننده نظرات ولایت‌فقیه هستند.
نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان افراطی بودن یا وابسته حزب خاصی بودن ائمه جمعه را تهمت دانست و عنوان کرد: ارائه خطبه‌های قوی و طرح مباحث علمی و معرفتی و تحلیل‌های سیاسی قوی تأثیرگذار از اقدامات دیگر در نماز جمعه است که این‌ها نعمت خداوند است که به ما داده‌شده و باید بازگو کنیم.
وی بیان کرد: هشت سال پیش در این استان هشت نماز جمعه برپا بود که در حال حاضر ۱۸ نماز جمعه در استان برقرار است که ۱۸ پایگاه برای جمع شدن مردم است.
آیت‌الله میرعمادی بابیان اینکه هزار و ۵۰۰ نفر در ستادهای نماز جمعه لرستان به‌طور داوطلبانه و بدون هیچ اجر و مزدی خدمت می‌کنند، گفت: آن زمان یک مصلی در لرستان نبود اما امروز حدود ۱۰ مصلی در استان در حال ساخت داریم که برخی آن‌ها مانند مصلی خرم‌آباد نیمه‌کاره بوده ولی قابل‌استفاده هستند.
وی با اشاره به اینکه مردم پل‌دختر به دلیل نبود مصلی در خیابان و در دمای ۵۰ درجه سانتی‌گراد نماز جمعه می‌خوانند، تصریح کرد: مصلی خرم‌آباد با ۱۷ هزار و ۵۰۰ مترمربع زیربنا به‌عنوان یک بنای تاریخی جاودان خواهد شد که برای تکمیل آن به همکاری همه دستگاه‌های اجرایی نیاز است.
امام‌جمعه خرم‌آباد از عدم حضور برخی مدیران در نماز جمعه انتقاد کرد و خاطرنشان کرد: در توجیه این کار می‌گویند نماز جمعه که زوری نیست باید به این‌ها گفت شما الگو و نمونه در نظام مقدس جمهوری اسلامی هستید و مسئولی که رنگ نماز جمعه را نبیند بسیار بد است.
وی بابیان اینکه مصلحت دین و دنیای شما در نماز جمعه است، اظهار داشت: ما در نماز جمعه بر چهاراصل وحدت، حمایت از مسئولان، دفاع و تبیین خط و مشی و سیاست‌های مقام معظم رهبری و دفاع از حق مردم به‌شدت پافشاری می‌کنیم.
آیت‌الله میرعمادی با اشاره به اینکه بر این باوریم که با وحدت و انسجام استان پیشرفت کرده و مشکلات آن حل می‌شود، گفت: ما وظیفه خود می‌دانیم از مسئولان نظام که برای مردم و انقلاب زحمت می‌کشند حمایت کنیم.
وی بابیان این که ائمه جمعه فرمایشات مقام معظم رهبری را حجت شرعی برای خود می‌دانند، افزود: ائمه جمعه فیش‌های نجومی نداشته و حقوق بسیار کمی دارند.
نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان بابیان اینکه تاکنون دفتر چند نماز جمعه ساخته نشده که پیگیر آن هستیم، عنوان کرد: به دنبال این هستیم که برای برخی بخش‌ها و مناطق دیگر نماز جمعه ببریم چراکه نماز جمعه برکت است.