مراقب ایمیل های جعلی، مشکوک و خطرناک باشید
مراقب ایمیل های جعلی، مشکوک و خطرناک باشید

رئیس پلیس فتا شهرستان سقزبا هشدار درخصوص ایمیل های مشکوک گفت: امروزه مجرمین فضای مجازی برای رسیدن به هدف های شوم و خطرناک خود، از روش های متنوعی برای رسیدن به اطلاعات شخصی کاربران در این فضا استفاده می کنند که یکی از این روشها برای رسیدن به هدف خود استفاده از ایمیلهای جعلی است. […]

رئیس پلیس فتا شهرستان سقزبا هشدار درخصوص ایمیل های مشکوک گفت: امروزه مجرمین فضای مجازی برای رسیدن به هدف های شوم و خطرناک خود، از روش های متنوعی برای رسیدن به اطلاعات شخصی کاربران در این فضا استفاده می کنند که یکی از این روشها برای رسیدن به هدف خود استفاده از ایمیلهای جعلی است.

به گزارش پرسنا؛ اکبرزاده بیان داش: ایمیلهای ناشناس مهمترین روش برای ورود بدافزارها به سیستم کاربران فضای مجازی هستند که از طریق روشهای مختلف  از قبیل انتقال شما از طریق یک لینک نامعتبر و به ظاهر موجه به یک وب سایت جعلی و یا قرار گرفتن بدافزاردر یک نرم افزار ناشناس و یا نامعتبر و اقدام به نشر خود در سیستم قربانی نموده و سپس با عملیات خرابکارانه اقدام میکند.

وی گفت: کاربران باید به یاد داشته باشند که هر ایمیلی که برای آنها ارسال میشود به نام فرستنده آن اعتماد نکرده و به آدرس دامنه آن توجه کنند، به اسم لینکهای متن ایمیل اعتماد نکنند، اغوا نشوند، فریب بخت آزمایهای دروغین در آن را نخورند، مراقب ایمیلهای با موضوعهای اضطراری باشند، فایلهای پیوست در این نوع ایمیلها را باز نکنند و … چراکه این چند نکتهای که گفته شد برای حفظ امنیت حساب ایمیل خود اهمیت بسیار زیادی دارد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: کلیه کاربرانی که در فضای مجازی اقدام به انتقال وجوه و معاملات تجاری بهوسیله سرویسهای ایمیل میکنند، قبل از هرگونه اقدام به پاسخگویی به این گونه ایمیلها به نکات زیر توجه کنند:

ـ هیچگاه اطلاعات کاربری خود را از طریق یک درخواست یا فرمی که با ایمیل دریافت کردهاید وارد نکنید.

ـ همیشه برای وارد کردن اطلاعات حساس کاربری یک صفحه جدید در مرورگر خود باز کنید و آدرس آن وب سایت را به صورت دستی وارد کنید.

ـ هیچگاه در یک ایمیل مشکوک به فیشینگ روی لینکی کلیک نکنید.

ـ هیچگاه در یک ایمیل مشکوک به فیشینگ یا هر ایمیل ناشناخته دیگری، فایلهای ضمیمه را باز نکنید.

ـ برای وارد کردن اطلاعات حساس مانند رمز عبور و نام کاربری همیشه از وب سایتهای ایمن که با https:// شروع میشوند استفاده کنید.

ـ به طور مرتب فعالیتهایی که در حساب کاربری شما انجام میشود را زیر نظر داشته باشید.

ـ بهطور مرتب تراکنشهای حساب بانکی خود را چک کنید.

ـ بهطور مرتب مرورگر خود را بروز کرده و همه وصلههای امنیتی آنرا نصب وفعال کنید.
– کامپیوتر خود را با یک آنتی ویروس و آنتی اسپای ویر و یک فایروال مناسب و به روز محافظت کنید..

ـ عدم توجه به پیشنهادات اغواگرایانه ایمیلی

ـ توجه به جعلی بودن یا اسپم بودن ایمیل

ـ بازنمودن هدر ایمیل و دقت در جزئیات و آدرس ایمیل فرستنده و IP
-چک و تایید نهایی و قطعی اطلاعات مهم و کلیدی دریافتی از بستر ایمیل