نیکبخت:انتخاب مدیران داخلی دانشگاه بر عهده هیئت رئیسه است/نیازی به مشاور نداریم
نیکبخت:انتخاب مدیران داخلی دانشگاه بر عهده هیئت رئیسه است/نیازی به مشاور نداریم

در دوره ریاست من کسی نمی تواند در مورد بحث های مدیریتی مرکزی دانشگاه دخالت کند، هرچند داشتن هماهنگی و تعامل با نمایندگان، استاندار و دیگر مسئولین لازم است؛ ولی آن ها هم انتظار ندارند ما خارج از نورم عمل کنیم.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: من رئیس دانشگاه علوم پزشکی هستم که اعضاء هئیت رئیسه دارد که برای آن تصمیم گیری خواهد کرد، و نیازی به مشاور و معاون و… نداریم.

به گزارش پرسنا، محمدرضا نیکبخت ظهر دوشنبه در مراسم معارفه خود به برخی برنامه های خود اشاره کرد و اظهار داشت:

دانشگاه نباید سکوی پرتاب و سقوط کسی باشد

وی با بیان اینکه دانشگاه مرکز سیاست است، عنوان کرد: اگر در دانشگاه نتوان حرف زد و اظهار نظر کرد کجا باید حرف زد و نظر خود را بیان کرد؛ اگر دانشگاه مرکز تجارب اندیشه نیست پس کجا مرکز تجارب اندیشه است؛ و اگر دانشگاه مرکز شعر و شعور نیست کجا مرکز این امور کارهاست؟

وی به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر برگزاری کرسی های آزاداندیشی در داخل دانشگاه ها اشاره کرد و گفت: در دانشگاه ها هم بسیج دانشجویی هم انجمن های اسلامی و هم افکار چپ گرا و راست گرا وجود دارد همچنین گروه های مجاز در چارچوب نظام می توانند در این مکان فعالیت کنند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی لرستان ادامه داد: دانشگاه سیاست بازی نمی کند و سکوی پرتاب و سقوط عده ای نمی شود، همچنین تریبون و سالن خود را در اختیار جماعتی قرار نمی دهد که بخواهند از حرمت و قداست دانشگاه استفاده کنند.

نیکبخت با تاکید بر اینکه دانشگاهیان باید به همه حوزه ها مشاوره بدهند، تصریح کرد: دانشگاه باید به صنعت، کشاورزی ، آموزش و پرورش و … مشاوره بدهد.

در دوران تحریم مباحثه طیف های سیاسی کمرنگ شود

وی در ادامه مدیران را به سه دسته تقسیم بندی کرد و گفت: گروه اول مدیرانی هستند که فرصت سازی و میراث سازی می کنند و وضعیت موجود را ارتقاء بخشیده و اقدامات موثرتری انجام می دهند، دسته دوم مدیرانی هستند که وضعیت موجود را حفظ می کنند ولی دسته سوم کسانی هستند که فرصت سوزی و میراث سوزی می کنند که امیدوارم من در دوره مدیریت خود حداقل جز دو دسته اول باشم.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی لرستان به شرایط سخت اقتصادی حاکم بر کشور اشاره کرد و گفت: از شانس ما یک آدم احمق، معامله گر و بازاری رئیس جمهور آمریکا شده، لذا باید در دوران تحریم همه کمک کرده و با کم کردن خرج و مخارج ها، به اندازه و تناسب نیاز کار کرد و منابع را هدر نداد.

نیکبخت بر لزوم همدلی و تفاهم بین همه اقشار تاکید کرد و گفت: در دوران دفاع مقدس کسی نمی گفت اصولگرا یا اصلاح طلب هستم در دوره جنگ با آمریکا نیز کسی حق ندارد بگوید اصلاح طلب یا اصولگرا هستم لذا انتظار داریم در این شرایط این مباحث کمرنگ شوند.

کارانه پرسنا دانشگاه علوم پزشکی پرداخت شود

وی در ادامه از نبود رزیدنت زنان در دانشگاه علوم پزشکی لرستان سخن گفت و بیان داشت: این درحالیست که بسیاری از شهرهای کوچک، حتی چلغوزآباد نیز رزیدنت زنان دارد لذا دکتر حریرچی، معاون وزیر بهداشت انتظار داریم این مشکل استان را مرتفع کند.

یکی دیگر از درخواست های سرپرست جدید دانشگاه علوم پزشکی لرستان از معاون وزیر تلاش برای پرداخت کارانه پرسنل این دانشگاه بود.

نیکبخت: در دوره ریاست من کسی در مورد بحث های مدیریتی مرکزی دانشگاه دخالت نکند

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی لرستان بر لزوم استقلال این دانشگاه در تصمیمات آن تاکید کرد و گفت: من رئیس دانشگاه علوم پزشکی هستم که دارای اعضاء هئیت رئیسه است که برای آن تصمیم گیری خواهد کرد، و نیازی به مشاور و معاون و… نداریم.

نیکبخت افزود: خرد جمعی دانشگاه، اعضاء هئیت رئیسه دانشگاه را انتخاب می کنند و اگر کسی نمی تواند در دانشکده خود نظر مثبت اعضاء هئیت علمی و کارکنانش را جلب کند باید کنار بکشد.

وی بر لزوم نظرسنجی از اعضاء هئیت علمی دانشگاه برای انتخاب مدیران بخش های مختلف آن تاکید کرد و ادامه داد: در دوره ریاست من کسی نمی تواند در مورد بحث های مدیریتی مرکزی دانشگاه دخالت کند، هرچند داشتن هماهنگی و تعامل با نمایندگان، استاندار و دیگر مسئولین لازم است؛ ولی آن ها هم انتظار ندارند ما خارج از نورم عمل کنیم.