سازمان جنگل‌ها به سوء‌‌مدیریت در لرستان پایان دهد/عدم اجرای طرح های آبخیزداری در الیگودرز
سازمان جنگل‌ها به سوء‌‌مدیریت در لرستان پایان دهد/عدم اجرای طرح های آبخیزداری در الیگودرز

در سایه سوء‌‌مدیریت سازمان جنگلها، درختان منطقه وسیعی از الیگودرز بر اثر آتش سوزی از بین رفته است. طرح های آبخیزداری به درستی اجرا نمی شود، در منطقه ای که انتظار می رفت یکی از راه های جبران خسارات های وارده شده به محیط زیست الیگودرز بر اثر پروژه انتقال آب «قمرود» اجرای طرح های آبخیزداری باشد این انتظار برآورده نشده است.

نماینده مردم الیگودرز در مجلس از سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور خواستار پایان دادن به سوء‌مدیریت در استان لرستان شد.
به گزارش پرسنا، محمد خدابخشی از مدیریت ضعیف سازمان جنگل ها در استان لرستان انتقاد کرد و گفت: در سایه این سوء‌‌مدیریت درختان منطقه وسیعی از الیگودرز بر اثر آتش سوزی از بین رفته است.
وی با انتقاد از اینکه اینکه طرح های آبخیزداری به درستی اجرا نمی شود، افزود: در منطقه ای که انتظار می رفت یکی از راه های جبران خسارات های وارده شده به محیط زیست الیگودرز بر اثر پروژه انتقال آب «قمرود» اجرای طرح های آبخیزداری باشد این انتظار برآورده نشده است.

کند بودن فرآینده انتقال زمین برای اجرای طرح های عام المنفعه

سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی ادامه داد: فرآیند انتقال زمین برای اجرای طرح های عمومی و عام المنفعه به کندی پیش می رود و سوء مدیریت خسارات زیادی به مردم الیگودرز وارد کرده از سویی از ظرفیت نیروها و منابع انسانی موجود در استان به شکل مطلوبی استفاده نمی شود.

خدابخشی با انتقاد از اینکه ریزش برداری جاده های بین مزارع تخریب شده بر اثر سیل به دلیل مخالفت و ممانعت منابع طبیعی انجام نشده است، گفت: این موضوع موجبات اعتراض شدید کشاورزان را فراهم کرده است.

وی یادآور شد: از سازمان جنگل ها و مراتع و آبخیزداری کشور تقاضا داریم هر چه سریع‌تر به سوء‌مدیریت در استان لرستان پایان دهد.