پیگیری طرح احداث کارخانه تولید «ورشو» در بروجرد/رویکرد مجلس حمایت از صنایع‌دستی است
پیگیری طرح احداث کارخانه تولید «ورشو» در بروجرد/رویکرد مجلس حمایت از صنایع‌دستی است

یکی از برنامه‌ها برای تجدید حیات صنعت ورشوسازی تدریس این رشته در مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای است: با ثبت بروجرد به‌عنوان شهر ملی ورشو گامی در جهت حمایت از این صنعت و دست اندرکارانش برداشته شود.

نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی از پیگیری طرح احداث کارخانه تولید ورقه های «ورشو» در شهرستان بروجرد خبر داد.

به گزارش پرسنا، علاءالدین بروجردی به مهم‌ترین مشکل صنعت ورشوسازی اشاره کرد و گفت: در گذشته ورق ورشو از کشورهای آلمان یا لهستان وارد کشور میشد، در حال حاضر واردات این کالا به‌دلیل مقرون به‌صرفه نبودن متوقف شده است و نبود مواد اولیه از مهم‌ترین مشکلات هنرمندان این رشته محسوب می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در بروجرد محصولات ورشو به زندگی مردم گره خورده است، عنوان کرد: در این منطقه وارد هر خانه‌ای که بشوید، سماور، پارچ یا محصولی از جنس ورشو وجود دارد، از این رو سیاست تجدید حیات این صنعت، ضرورتی اجتناب‌ناپذیر است.

نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی در ادامه به موضوع آموزش ورشوسازی اشاره کرد و گفت: یکی از برنامه‌ها برای تجدید حیات صنعت ورشوسازی تدریس این رشته در مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای است.

بروجردی اظهار امیدواری کرد: با ثبت بروجرد به‌عنوان شهر ملی ورشو گامی در جهت حمایت از این صنعت و دست اندرکارانش برداشته شود.

وی اشتغال‌زایی و توسعه صنعت گردشگری را از نتایج مهم حمایت از صنعت ورشوسازی دانست و افزود: رویکرد مجلس حمایت از صنایع‌دستی است از این رو طرحی که سازمان میراث فرهنگی در این زمینه ارایه دهد، مصوب نمایندگان خواهد بود.