معضل ملی که با درایت  دکتر وکیلی مدیریت شد +تصاویر
معضل ملی که با درایت  دکتر وکیلی مدیریت شد +تصاویر

طرح انتقال آب از دریای خزر به فلات مرکزی ایران این روزها مناقشه های زیادی به پا کرده ، طرحی که حتی تا استیضاح وزیر نیرو پیش رفته و حتی جدال هایی میان محیط زیست و وزارت نیرو نیز ایجاد کرده است.

به گزارش پرسنا، یکی از بحث های داغ و مهم این روزهای کشور را قطعاً باید موضوع انتقال آب از دریای خزر به فلات مرکزی ایران دانست، طرحی که در دهه ۳۰ شمسی مطرح شد، در دولت قبل و در سال ۹۲ نیز مجوز اجرا گرفت اما به دلایل سیاسی کاری انجام نشد.

این روزها این طرح مجدداً سر و صداهایی ایجاد کرده و حتی نمایندگان استان های شمالی را دست به قلم کرده تا استیضاح وزیر را کلید بزنند، از آن طرف انتشار نامه ای از سوی رئیس سازمان محیط زیست مبنی بر اجازه برای برداشت از آب خزر ماجرا را وارد تنش هایی هم میان وزارت نیرو و محیط زیست کرده، چرا که به گفته برخی فعالان محیط زیست کشور این نامه فقط برای انداختن توپ به میدان وزارت نیرو بوده تا هم خوش خدمتی کلانتری به روحانی را نشان دهد و هم وزیر نیرو را تحت فشار قرار دهد.

حالا امروز تصویری از جلسه مهمی پیرامون انتقال آب دریای خزر منتشر شد که جالب توجه است.

جلسه ای در خصوص انتقال آب دریای خزر به ریاست دکتر محمد علی وکیلی و با حضور وزیر نیرو، معاون روحانی و رئیس سازمان محیط زیست کشور، و نمایندگان دو استان شمالی گیلان و مازندان برگزار شد.

باعث افتخار است ریاست یکی از مهم ترین جلسات ایران را فردی عهدار است که فرزند خطه زاگرس و لر نشین و فرزند شایسته کهگیلویه و بویراحمد است.

او سکاندار جلسه ای است و ریاست جلسه برای موضوعی را دارد که استیضاح وزیر و برکناری معاون رئیس جمهور و بسیاری از مناقشات ملی درون آن نهفته است.

قطعاً این مسأله نشان از جایگاه کم نظیر و مؤثر دکتر وکیلی در معادلات ملی کشور دارد و افتخار آن برای همه زاگرس نشینان، لر تباران و مردم کهگیلویه و بویراحمد است.