۱۴۰۰ نفر از استان لرستان به حج تمتع اعزام می‌شوند
۱۴۰۰ نفر از استان لرستان به حج تمتع اعزام می‌شوند

مدیرکل حج و زیارت استان لرستان گفت: ۱۴۰۰ نفر از استان لرستان در قالب ۱۰ کاروان امسال به حج تمتع اعزام می‌شوند.

به گزارش پرسنا، محمد خسروی  اظهار داشت: امسال ۱۴۰۰ نفر از استان لرستان در قالب ۱۰ کاروان به حج تمتع اعزام می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه نخستین کاروان لرستان دهم مرداد ماه و آخرین کاروان استان ۲۴ مرداد ماه به سفر حج اعزام می‌شود، افزود: ۷ کاروان لرستان مدینه قبل و ۳ کاروان مدینه بعد است.

مدیرکل حج و زیارت استان لرستان عنوان کرد: امسال تمام شهرهای استان لرستان کاروان مستقل دارند در حالی که سال گذشته تنها چند شهر کاروان مستقل داشتند و اعزام‌ها به صورت متمرکز بود.

وی با اشاره به اینکه کارهای ثبت نام و آموزش‌های لازم برای زائران لرستانی انجام شده است و منتظریم تا ظرف چند روز آینده روادید نیز صادر شود، بیان کرد: سال گذشته ۱۳۰۰ زائر لرستانی در قالب ۱۱ کاروان به سفر حج اعزام شد.

خسروی خاطرنشان کرد: تلاش کردیم تا بهترین خدمات را برای زائران لرستانی مهیا کنیم؛ تمام زائران استان در مکه در دو هتل مستقر می‌شوند که با این کار توانستیم زائران را به صورت متمرکز تجمیع و براساس شرایط فرهنگی، خدمات خوبی  برایشان فراهم کنیم.

وی تصریح کرد: یکی از ویژگی‌های حج امسال که ما بر روی آن تاکید ویژه داریم حمایت از کالای ایرانی است که مقام معظم رهبری سال را به این نام نامگذاری کردند.

مدیرکل حج و زیارت استان لرستان اظهارداشت: امسال در راستای حمایت از کالای ایرانی شعار “سوغات ایرانی، حمایت از کالای ایرانی” را مطرح کردیم تا زائران سوغات‌شان را از محصولات ایرانی تهیه کنند.

منبع: تسنیم