تردد ۲۰ میلیون وسیله نقلیه در راه های لرستان/سه راهی چالانچولان-دورود پرترددترین محور
تردد ۲۰ میلیون وسیله نقلیه در راه های لرستان/سه راهی چالانچولان-دورود پرترددترین محور

از ابتدای سال جاری تا پایان اردیبهشت ماه تعداد ۲۰ میلیون و ۴۰۰ هزار و ۴۶۰ وسیله نقلیه در محورهای مواصلاتی لرستان تردد نموده که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل با ۲۲ میلیون و ۳۵۳ هزار و ۲۶ وسیله نقلیه با کاهش ۸٫۷۳ درصد مواجه گردیده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای لرستان در دوماهه اول ۹۸ بیش از ۲۰ میلیون وسیله نقلیه در محورهای مواصلاتی لرستان تردد داشته است.
 
به گزارش پرسنا، عباس شرفی با اعلام این خبر گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان اردیبهشت ماه تعداد ۲۰ میلیون و ۴۰۰ هزار و ۴۶۰ وسیله نقلیه در محورهای مواصلاتی لرستان تردد نموده که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل با ۲۲ میلیون و ۳۵۳ هزار و ۲۶ وسیله نقلیه با کاهش ۸٫۷۳ درصد مواجه گردیده است.
 
وی افزود: سهم وسایل نقلیه سنگین از این میزان تردد سه میلیون و ۷۹۰ هزار و ۶۲۹ دستگاه بوده است که در مقایسه با مدت مشابه سال ۹۷ با چهار میلیون و ۳۹۰ هزار و ۶۳ تردد  ۱۳٫۶۵ درصد کاهش نشان می دهد.
 
شرفی گفت: همچنین در دو ماهه اول سال جاری متوسط سرعت وسایل نقلیه در محورهای استان ۷۶ کیلومتر بوده است که در قیاس با سال گذشته که ۷۷کیلومتر به ثبت رسیده بود ۱٫۲۹ درصد کاهش سرعت مشاهده می شود.
 
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای لرستان بیشترین تردد را سهم محور سه راهی چالانچولان-دورود با ۹۰۲ هزار و ۵۹۹ تردد و کمترین تردد را مربوط به محور بروجرد-پیرانشهر با ۵۳هزار و ۸۶۷ وسیله نقلیه عنوان کرد.
 
وی اظهار کرد: بیشترین تردد روزانه نیز در تاریخ نهم فروردین به تعداد ۴۳۹ هزار و ۴۷۸ وسیله نقلیه به ثبت رسیده است.
 
شرفی در ادامه از افزایش ۶٫۰۶ درصدی تعداد ترددشمارهای جاده ای استان خبر داد و گفت: در دو ماهه امسال ۴ دستگاه ترددشمار در محورهای استان نصب شده است و در حال حاضر تعداد ترددشمارهای جاده ای در محورهای استان ۶۶ دستگاه می باشد.