استخدام دردانشگاه علوم پزشکی لرستان عادلانه و از طریق آزمون باشد/لرستان را باید لرها بسازند
استخدام دردانشگاه علوم پزشکی لرستان عادلانه و از طریق آزمون باشد/لرستان را باید لرها بسازند

لرستان بالاترین نرخ بیکاری دارد، اگر به کار گیری نیرو می شود حتماً باید عادلانه و از طریق آگهی و آزمون باشد، اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشکی باید مستقل اما با تعامل با دیگر دستگاه ها کار کند.

معاون کل وزارت بهداشت گفت: لرستان بالاترین نرخ بیکاری داردواگر به کار گیری نیرو می شود حتماً باید عادلانه و از طریق آگهی و آزمون باشد.

به گزارش پرسنا، ایرج حریرچی پیش از ظهر امروز دوشنبه در مراسم تودیع و معارفه سرپرست دانشگاه علوم پزشکی لرستان با بیان اینکه وزارت بهداشت متعهد شده تا سال ۱۴۰۴به پوشش همگانی سلامت برسد، عنوان کرد: اقدامات ما در حوزه سلامت در قالب ۵ بخش شامل ارتقای سلامت، پیشگیری، درمان، توانبخشی و خدمات طب تسکینی و زندگی قبل از مرگ است.

وی با بیان اینکه ما متعهد شده ایم به پوشش همگانی سلامت، همه جامعه بدون هیچ تبعیض جنسیتی و اقتصادی و مکانی و قومیتی باید بتوانند خدمات ۵ گانه را دریافت کنند، تصریح کرد: هرکسی در حوزه سلامت به اندازه توانش باید هزینه کند و خدمات دریافت کند.

معاون کل وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه فقیر و غنی نباید در حوزه سلامت با هم اختلاف داشته باشند، افزود: هیچ اقدامی نباید بشود مگر اینکه اول فقرا از آن بهره مند شوند.

حریرچی با بیان اینکه ۸.۱۴ درصد از درآمد ناخالص ملی صرف بخش درمان می شود گفت:حوزه سلامت در بخش درمان پرمراجعه بودهبطوریکه هر ایرانی به طور متوسط ۱۰.۳ بار در سال با نظام سلامت مواجهه دارد و سالانه لرستانی ها ۱۸ میلیون و ۳۵۰ بار مواجه با نظام سلامت دارند.

وی افزود: از رئیس جدید دانشگاه علوم پزشکی لرستان می خواهیم این است که مردم استان قریب به اتفاق خدمات را  در خود استان بگیرند حداقل ۸۵ الی ۹۰ درصد خدمات مربوط به سلامت در استان باید به مردم ارائه شود و تا  یکی دو هفته بعد مسئولان بیمه سلامت باید لیست بیماران بیمه شده استان که در خارج استان درمان می شوند را تهیه و بررسی کنند.

حریرچی با اشاره به اینکه درصد جمعیتی که از زاگرس نشینان برای درمان به تهران می آیند بالا است، ادامه داد:  شرمندگی برای ماست که کسی به خاطر مسائل مالی کسینتواند خدمات بگیرد.

وی با بیان اینکه در لرستان پرداختی از جیب مریض بالاتر از دیگر استان ها است، تصریح کرد: افزایش رضایت مردم باید در دستور کار باشد، مردم مورد تکریم قرار بگیرند. خجالت می کشیم تعدادی از پزشکان و پرستاران ما ارتباط چشمی با بیمار برقرار نمی کنند. مردم انتظار دارند با احترام برخورد شود.

مدیرکل وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه دانشگاه باید شفاف باشد،گفت:هرکاری که می شود روشن و شفاف باشد و اینکه کارها بدون تبعیض باشد لرستان بالاترین نرخ بیکاری دارد، اگر به کار گیری نیرو می شود حتماً باید عادلانه و از طریق آگهی و آزمون باشد، اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشکی باید مستقل اما با تعامل با دیگر دستگاه ها کار کند.

وی با بیان اینکه هدف اصلی ما سلامت است و سیاست تا جایی مورد نظر ماست که منجر به سلامت مردم شود، ادامه داد: ما فراجناحی هستیم اما دهن کجی هم نمی کنیم و همدل هستیم، واقعاً غصه داریم خرم آباد با این زیبایی ها و امکاناتش عقب افتاده است.

حریرچی با تاکید بر اینکه لرستان را باید لرها بسازند گفت: در حوزه سلامت در لرستان پیشرفت هایی حاصل شده ولی ناکافی است.