پرداخت یارانه دستمزد به واحدهای اقتصادی لرستان
پرداخت یارانه دستمزد به واحدهای اقتصادی لرستان

کارفرمایان بنگاه‌های فعال اقتصادی و تعاونی‌های دارای کد کارگاهی تامین اجتماعی در صورت بکارگیری فارغ التحصیلان دانشگاهی از پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی سهم کارفرما به مدت یک سال معاف می‌شوند.

مدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی لرستان از پرداخت یارانه دستمزد به واحدهای اقتصادی لرستان خبر داد.

به گزارش پرسنا، علی آشتاب صبح سه شنبه در گفتگو با خبرنگاران با اعلام این خبر اظهارداشت: وزارت تعاون در این طرح برای مدت یک سال معادل یک سوم حداقل دستمزد را پرداخت می‌کند.

وی اجرای این طرح را سبب کاهش نرخ بیکاری در استان دانست و عنوان کرد: در این طرح تمام بنگاه‌های اقتصادی که با حفظ اشتغال موجود اقدام به جذب نیروی کار جدید کنند، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای مدت یک سال معادل یک سوم حداقل دستمزد را پرداخت می‌کند.

مدیرکل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان لرستان با بیان اینکه پرداخت یارانه دستمزد کمک زیادی به کاهش قیمت تمام شده محصول در بنگاه‌های اقتصادی می‌کند، بیان داشت: اجرای این طرح فرصت مناسبی است تا کمبود نیروی انسانی در بنگاه‌های اقتصادی جبران شود از طرفی زمینه ایجاد اشتغال برای افراد نیز فراهم می‌شود.

وی به کمک اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان به واحدهای اقتصادی لرستان در سال ۹۸ اشاره کرد و گفت: کارفرمایان بنگاه‌های فعال اقتصادی و تعاونی‌های دارای کد کارگاهی تامین اجتماعی در صورت بکارگیری فارغ التحصیلان دانشگاهی از پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی سهم کارفرما به مدت یک سال معاف می‌شوند.

آشتاب تصریح کرد: از همه فعالان اقتصادی بخش‌های مختلف درخواست می‌شود نیاز نیروی انسانی خود را شناسایی و به ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان اعلام کنند تا با همکاری مراکز کاریابی نسبت به تأمین نیروی واحدهای اقتصادی اقدام لازم انجام