۳۰درصدنسخه های تحت پوشش بیمه سلامت  الکترونیکی می شوند/صدوردفترچه بیمه برای زندانیان
۳۰درصدنسخه های تحت پوشش بیمه سلامت  الکترونیکی می شوند/صدوردفترچه بیمه برای زندانیان

بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته، تا پایان سال جاری ۳۰ درصد نُسخ ارسالی به اداره کل بیمه سلامت لرستان الکترونیکی خواهند بود.

مدیرکل بیمه سلامت استان لرستان گفت: تا پایان امسال ۳۰ درصد نسخه های تحت پوشش بیمه سلامت استان الکترونیکی می شوند.

به گزارش پرسنا، شاهدخت فتحی بیرانوند پیش از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان، اظهار داشت: طی سال ۹۷ گام‌های خوبی در راستای الکترونیکی شدن خدمات بیمه سلامت صورت گرفت بطوریکه در این راستا نسخه نویسی الکترونیکی در سطح استان اجرا شد.

مدیرکل بیمه سلامت استان لرستان با بیان اینکه لرستان در بحث الکترونیکی کردن خدمات سلامت از استان‌های پیشرو در سطح کشور است، گفت: رسیدگی الکترونیکی به اسناد بستری از دیگر موضوعاتی است که در راستای الکترونیکی شدن خدمات در دستور کار قرار دارد و اولین گام در بیمارستان عشایر در این زمینه برداشته خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه از اول تیر ماه استارت کار در بحث رسیدگی الکترونیکی به اسناد در بیمارستان عشایر زده خواهد شد، عنوان کرد: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته، تا پایان سال جاری ۳۰ درصد نُسخ ارسالی به اداره کل بیمه سلامت لرستان الکترونیکی خواهند بود.

فتحی بیرانوند از صدور دفترچه بیمه سلامت به مددجویان کمیته امداد استان خبر داد و گفت: در این راستا تا پایان خرداد به مددجویان کمیته امداد مهلت داده شد جهت دریافت دفترچه بیمه اقدام کنند و از خدمات درمانی با تعرفه‌های دولتی بهره‌مند شوند.

وی افزود: لرستان در بحث صدور دفترچه بیمه به مددجویان کمیته امداد از استان‌های پیشتاز در سطح کشور بوده و تا کنون ۲۲ هزار جلد دفترچه برای مددجویان صادر شده است.

مدیرکل بیمه سلامت استان لرستان در ارتباط با انضباط مالی در بیمه سلامت نیز عنوان کرد: در این راستا توانستیم در سال ۹۷ پرداختی‌ها را به ۹ تا ۱۱ ماه برسانیم و در سال ۹۸ نیز تمام پرداختی‌ها به‌روز شده است.

فتحی بیرانوند یادآور شد: در آینده نزدیک در شهرستان الشتر نسخه نویسی الکترونیک اجرا خواهد شد.

وی با بیان اینکه در لرستان برای ۳۱ تبعه خارجی دفترچه بیمه صادر شده است، گفت: طبق تفاهم نامه‌ای که بین سازمان بیمه سلامت، اداره اتباع خارجی و سازمان ملل متحد منعقد شده است اتباعی که کارت هویت داشته باشند می‌توانند دفترچه بیمه دریافت کنند.

وی در ارتباط با ارائه خدمات درمانی و بیمه‌ای به مددجویان زندانی و خانواده تحت پوشش آنها، بیان داشت: در صورتی که مددجویان زندانی هیچ سابقه بیمه‌ای نداشته باشند با معرفی نامه سازمان زندان‌ها می‌توانند از خدمات بیمه سلامت در حوزه بستری بهره‌مند شوند.

مدیرکل بیمه سلامت لرستان در ارتباط با همپوشانی دفترچه‌های بیمه نیز عنوان کرد: تا کنون برای ۷ هزار و ۳۲۰ نفر در لرستان بحث همپوشانی بیمه صورت گرفته و دفترچه‌های اضافی این افراد حذف شده است.