روایت فاطمه حسینی از انتخاب رئیس جدید کمیسیون اقتصادی
روایت فاطمه حسینی از انتخاب رئیس جدید کمیسیون اقتصادی

از زماني كه بحث انتخابات هيات‌ رييسه كميسيون‌هاي تخصصي مجلس جدي‌تر شد،با رويكردي تشكيلاتي و فراكسيوني وارد اين رقابت درون‌كميسيوني شديم. رقابتي كه درنهايت با پيروزي «اميد» به پايان رسيد و اين پيروزي،ناشي از تلاش خوب و همگرايي مثبت ميان اصلاح‌طلبان و اعضاي فراكسيون اميد در كميسيون اقتصادي بود.

به گزارش پرسنا، سيده فاطمه حسيني؛ عضو كميسيون اقتصادي مجلس در یادداشتی در روزنامه اعتماد نوشت: انتخابات هيات رييسه كميسيون اقتصادي در اجلاسيه پاياني مجلس دهم برگزار شد و چنان‌چه در خبرها خوانيدم، الياس حضرتي به‌عنوان رييس جديد كميسيون اقتصادي مجلس انتخاب شد.

در روزهاي گذشته و از زماني كه بحث انتخابات هيات‌ رييسه كميسيون‌هاي تخصصي مجلس جدي‌تر شد، تصميم بر اين شد كه با رويكردي تشكيلاتي و فراكسيوني وارد اين رقابت درون‌كميسيوني شويم. رقابتي كه درنهايت با پيروزي «اميد» به پايان رسيد و اين پيروزي، به‌نحوي ناشي از تلاش خوب و همگرايي مثبتي بود كه در ميان اصلاح‌طلبان و اعضاي فراكسيون اميد در كميسيون اقتصادي شكل گرفت.

با اين همه بايد بر اين مهم تاكيد كنيم كه اين رقابت‌هاي فراكسيوني، اگرچه بخشي از كار در پارلمان است اما قطعاً اين رويه‌ها بايد در راستاي پيشبرد اهداف و برنامه‌هاي تخصصي كميسيون نيز مورد توجه باشد.

بر اين اساس، اميدوارم باتوجه به زحماتي كه اعضاي پيشين هيات‌رييسه در ۳ سال نخست اين دوره بر دوش كشيده و اقدامات مثبتي كه انجام دادند، بتوانيم ادامه اين مسير در سال پاياني مجلس دهم را نيز با همان روحيه همدلي و همكاري پيش ببريم و نتيجه اين فعاليت‌هاي درون كميسيون، در ادامه در صحن علني پارلمان نيز به‌ثمر بنشيند.

هم‌اكنون در شرايطي كه بخشي از مهمترين چالش‌هاي كشور در حوزه‌هاي مختلف اقتصادي است، به‌نظر مي‌رسد كميسيون اقتصادي مجلس نيز وظيفه‌اي خطير برعهده دارد و بر اين اساس، تلاش خواهيم كرد كه علاوه بر پيگيري طرح‌ها و لوايح مصوب كميسيون همچون قانون بانك‌داري يا ماليات بر ارزش افزوده در صحن علني مجلس، اقدام به طراحي، تدوين و تصويب ديگر لوايح و طرح‌هاي مورد نياز كشور در حوزه‌هاي مختلف اقتصادي نموده و اين موارد را نيز در صحن علني به تصويب برسانيم.

همچنين علاوه بر مباحث تقنيني، وظايف نظارتي كميسيون در حوزه‌هاي اقتصادي كشور نيز نيازمند تداوم توجه و كاري جدي است كه اميدواريم با پيگيري اين موارد، گامي در مسير ساماندهي وضعيت اقتصادي كشور برداريم. كمااينكه در طول اين ۳ سال گذشته نيز اعضاي كميسيون تلاشي جدي در اين راستا داشتند و اقداماتي مثبت را نيز به انجام رساندند كه ضمن تقدير از اين تلاش‌ها، اميدواريم اين مسير تداوم يابد.