موانع پیش‌ روی تولیدکنندگان و صادرکنندگان لرستانی برداشته شود
موانع پیش‌ روی تولیدکنندگان و صادرکنندگان لرستانی برداشته شود

لازم است اتاق بازرگانی این موانع را شناسایی کند تا صادرکنندگان باید بتوانند با اطمینان بیشتری بازارها را در اختیار بگیرند.

رئیس کل دادگستری لرستان بر لزوم شناسایی موانع پیش‌ روی تولیدکنندگان و صادرکنندگان استان تاکید کرد.

به گزارش پرسنا، جعفر بدری ظهر چهارشنبه در همایش حضور در بازارهای عراق و سوریه که در سالن اتاق بازرگانی این شهرستان برگزار شد، اولویت نخست دولت‌ها در رونق اقتصادی را موضوع صادرات دانست و اظهار داشت: دولت‌ها همواره با سیاست‌های حمایتی خود از صادرکنندگان سعی در تحقق رونق اقتصادی دارند.

وی گفت: متأسفانه طی سالیان گذشته بسیاری از فرصت های اقتصادی کشور از بین رفته عمده دلایل این امر هم این بود که برنامه ها و سیاست های اقتصادی دولت در کشور دوامی نداشته است، الان هم همینطور است.

رئیس کل دادگستری لرستان بر لزوم شناسایی موانع پیش‌ روی تولیدکنندگان و صادرکنندگان استان تاکید کرد و افزود: در بررسی میدانی که صورت گرفت عمده مشکلات واحدهای تولیدی با بانک‌ها بوده است.

بدری با تاکیر بر اینکه باید موانع و امتیازخواهی و باج خواهی را از سر راه تولیدکنندگان برداریم، تصریح کرد: لازم است اتاق بازرگانی این موانع را شناسایی کند تا صادرکنندگان باید بتوانند با اطمینان بیشتری بازارها را در اختیار بگیرند.

وی اظهار داشت: اگرچه امروز تحریم‌های اقتصادی فشارهایی را ایجاد کرده اما بهترین فرصت برای توسعه و حمایت از تولید داخل است.

رئیس کل دادگستری لرستان با بیان اینکه سرمایه‌گذاران درآمدهای حاصل از صادرات را برای توسعه تولید به کار گیرند، افزود: ستاد اقتصاد مقاومتی آمادگی کامل را برای کنترل و رفع موانع تولید دارد.