۲۰ کیلومتر از بزرگراه دورود – الیگودرز – داران تا پایان امسال به بهره برداری می رسد
۲۰ کیلومتر از بزرگراه دورود – الیگودرز – داران تا پایان امسال به بهره برداری می رسد

طول محور دورود- الیگودرز – داران ۱۵۰ کیلومتر بوده که در حال حاضر ۱۱۰ کیلومتر از این مسیر زیرعبور ترافیک قرار دارد.تا پایان سالجاری ۲۰ کیلومتر دیگر از بزرگراه دورود – الیگودرز – داران به بهره برداری می رسد.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: تا پایان سالجاری ۲۰ کیلومتر دیگر از بزرگراه دورود – الیگودرز – داران به بهره برداری می رسد.

به گزارش پرسنا، خیراله خادمی در سفر به لرستان از پروژه‌های زیرساختی حمل و نقل در دست اجرای این استان‌ بازدید کرد.

وی در بازدید از محور دورود- الیگودرز – داران طول این محور را ۱۵۰ کیلومتر دانست و گفت: در حال حاضر ۱۱۰ کیلومتر از این مسیر زیرعبور ترافیک قرار دارد.

معاون وزیر راه و شهرسازی طول قطعات اجرایی در این بزرگراه را ۲۵ کیلومتر دانست و افزود: از این میزان ۷ کیلومتر زیرعبور قرار دارد و ۱۸ کیلومتر نیز در مرحله عملیات آسفالت است.

خادمی تکمیل شدن این محور را مهم ارزیابی کرد و اظهار داشت: در بازدید امروز پروژه بسیار فعال بود و با توجه به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته احداث باند دوم ۹ کیلومتر از این محور در استان لرستان طی چهار ماه آینده تکمیل خواهد شد.

وی افزود: برنامه‌ریزی شده است تا پایان سالجاری ۲۰ کیلومتر دیگر از این محدوده تکمیل و زیرعبور ترافیک قرار گیرد.

مدیرعامل شرکت ساخت وتوسعه در این سفر همچنین در بازدید از کنارگذر دورود گفت: عملیات اجرایی این کنارگذر به طول ۱۲ کیلومتر به همراه چهار تقاطع غیرهمسطح با پیشرفت فیزیکی ۵۰ درصد در حال اجرا است.

وی با اشاره به مشکلات تملک اراضی در این کنارگذر ادامه داد:  با توجه با مشکلات ارزیابی در احداث کنارگذر‌ تاکنون ۱۰ میلیارد تومان اعتبار برای  تملک اراضی در این محدوده هزینه شده است.

خادمی در بازدید از عملیات اجرایی پروژه محور ازنا- شازند در استان لرستان نیز یادآور شد: محور ازنا- شازند يكي از مهمترين محورهاي ارتباطي كريدور شمال-جنوب كشور است که تزريق اعتبار مناسبي براي اين پروژه از محل اعتبارات مصوب بودجه سال ١٣٩٧ صورت گرفته است که ١٨ كيلومتر اين محور با پيشرفت فيزيكي ٨٠ درصد در پاييز سالجاري به صورت چهارخطه زير عبور ترافيك قرار مي گيرد.