۲۰درصداشتغال لرستان درحوزه صنعت ومعدن/۴۸واحد راکد احیا شد/۶۷واحدافزایش تولید داشت
۲۰درصداشتغال لرستان درحوزه صنعت ومعدن/۴۸واحد راکد احیا شد/۶۷واحدافزایش تولید داشت

واحدهای صنعتی معدنی لرستان ۷.۵ درصد از سهم ارزش افزوده اقتصاد استان را به خود اختصاص داده اند؛ در راستای تحقق اهداف اقتصادی استان سال گذشته ۴۸ واحد راکد فعال و ۶۷ واحد افزایش ظرفیت و تولید داشته‌اند که اتفاق قابل‌توجهی در حوزه اقتصاد استان بود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان گفت: ۲۴۰ واحد معدنی و هزار و ۵۰۰ واحد صنعتی فعال و نیمه فعال در لرستان وجود دارد که سهم این تعداد در اشتغال استان ۲۰ درصد است.

به گزارش پرسنا، محمدرضا صفی خانی ظهر چهارشنبه در مراسم تجلیل از ۲۸ واحد نمونه فعال در حوزه صنعت و معدن لرستان بر لزوم حمایت از فعالان عرصه اقتصادی تاکید کرد و اظهار داشت: فعالان اقتصادی جهادگران این عرصه هستند که باید مورد تکریم و توجه قرار گیرند.

وی با تاکید بر اینکه باید فرش قرمز برای فعالان اقتصادی و سرمایه گذارن پهن کرد، گفت: هدف ما در حوزه صنعت، معدن و تجارت استفاده از ظرفیت‌های استان در راستای تحقق اهداف اقتصادی و بالا بردن نرخ ارزش‌افزوده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان با اشاره به اینکه واحدهای صنعتی و معدنی لرستان ۷.۵ درصد از سهم ارزش افزوده اقتصاد استان را به خود اختصاص داده اند، افزود: در راستای تحقق اهداف اقتصادی استان سال گذشته ۴۸ واحد راکد فعال و ۶۷ واحد افزایش ظرفیت و تولید داشته‌اند که اتفاق قابل‌توجهی در حوزه اقتصاد استان بود.

صفی خانی بیان داشت: همچنین در راستای تأمین کالاهای اساسی مانند روغن، برنج، گوشت و دیگر اقلام با هم‌افزایی که بین دستگاه‌های ذی‌ربط وجود داشت در مقایسه با دیگر استان‌ها مشکلات را به حداقل رساندیم.

وی با یادآوری اینکه سیل فروردین امسال هزار و ۲۰۰ واحد صنفی استان را به طور کلی از بین برد، افزود: احیا این تعداد نیازمند حمایت ملی است.

بنابراین گزارش، در این مراسم  ۲۸ واحد تجلیل شدند همچنین پگاه خرم آباد و نساجی بروجرد دهم تیرماه امسال نیز به عنوان واحد نمونه کشوری معرفی شده اند.