سایتهای اینترنتی فضایی برای دلال بازی درحوزه مسکن/عدم نظارت، بازار مسکن را متاطم تر میکند
سایتهای اینترنتی فضایی برای دلال بازی درحوزه مسکن/عدم نظارت، بازار مسکن را متاطم تر میکند

در چند ماه اخیر به واسطه کنترل و محدودسازی سایت های اینترنتی، ثبات و آرامشی در بازار خرید و فروش مسکن حاکم بود، حال اخباری در رسانه ها مطرح شده، مبنی بر اینکه سایت های اینترنتی بار دیگر درج قیمت در آگهی های مسکن را آغاز کرده اند.قطعا بازگشت قیمت به آگهی های خرید و فروش مسکن بدون ارزیابی علمی بازار مسکن را بار دیگر دچار تلاطم و تنش خواهد کرد.

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: تا زمانی که مکانیزم و راه حل درستی برای انتشار قیمت در آگهی های خرید و فروش مسکن سایت های اینترنتی وجود نداشته باشد، نباید اجازه داد که دلالان با قیمت گذاری، فضا را ملتهب کنند.
به گزارش پرسنا، مجید کیانپور در سخنانی با انتقاد از درج دوباره قیمت در آگهی های خرید و فروش مسکن، اظهار داشت: در ماه های ابتدایی سال جاری با افزایش قیمت مسکن در کشور به ویژه پایتخت، قوه قضائیه دستور حذف قیمت از آگهی های خرید و فروش مسکن در سایت های اینترنتی را صادر کرد و در آن زمان این دستور با همکاری پلیس فتا، وزارت راه و شهرسازی و دیگر بخش ها عملیاتی شد.
بخشی از تلاطمات بازار مسکن با محدود کردن عملکرد سایت های اینترنتی فروکش کرد

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: خوشبختانه با اقدام دستگاه قضا و محدود کردن عملکرد سایت های اینترنتی، بخشی از تلاطمات بازار مسکن فروکش کرد و روند افزایش افزایش قیمت ها کندتر شد.

وی با بیان اینکه سایت های اینترنتی به فضایی برای دلال بازی و سوداگری تبدیل شده است، گفت: متأسفانه دلالان از خلاء نظارتی در سایت های اینترنتی سوء استفاده کرده و با ارائه آگهی های خرید و فروش مسکن با قیمت های غیرواقعی زمینه را برای افزایش قیمت ها فراهم می کردند.

بازگشت قیمت به آگهی های خرید و فروش مسکن

کیانپور ادامه داد: در چند ماه اخیر به واسطه کنترل و محدودسازی سایت های اینترنتی، ثبات و آرامشی در بازار خرید و فروش مسکن حاکم بود، حال اخباری در رسانه ها مطرح شده، مبنی بر اینکه سایت های اینترنتی بار دیگر درج قیمت در آگهی های خرید و فروش مسکن را آغاز کرده اند.

وی افزود: قطعا بازگشت قیمت به آگهی های خرید و فروش مسکن بدون ارزیابی علمی و کارشناسی و عدم نظارت بر این حوزه، بازار مسکن را بار دیگر دچار تلاطم و تنش خواهد کرد.

عضو کمیسیون عمران مجلس تصریح کرد: قطعا تا زمانی که مکانیزم و راه حل درستی برای انتشار آگهی های خرید و فروش مسکن در سایت های اینترنتی وجود نداشته باشد، نباید اجازه داد که دلالان با قیمت گذاری، فضا را ملتهب کنند.