۶۲۰میلیارد سود صندوق ذخیره بین فرهنگیان توزیع شد/پرداخت ارزش افزوده به ۷۰۰هزار فرهنگی
۶۲۰میلیارد سود صندوق ذخیره بین فرهنگیان توزیع شد/پرداخت ارزش افزوده به ۷۰۰هزار فرهنگی

سال گذشته ۶۲۰ میلیارد تومان سود صندوق ذخیره بین فرهنگیان توزیع شد که این میزان در سال ۱۴۰۲ به نزدیک به ۶ هزار میلیارد تومان خواهد رسید.امروز فرهنگیان با گذراندن چالش ها میانگین دریافتی شان از صندوق ذخیره ۱۵تا ۲۰ میلیون تومان است.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفت: سال گذشته ۶۲۰ میلیارد تومان سود صندوق ذخیره بین فرهنگیان توزیع شد.

به گزارش پرسنا، سید جواد حسینی ظهر پنجشنبه در مراسم افتتاح سالن هزار نفری فرهنگ خرم آباد بر لزوم سوق دهی آموزش و پرورش به سمت ارتقا کیفیت تاکید کرد و اظهار داشت: نظام تعلیم و تربیت از خیلی مسایل رنج می برد که لازم است مدل های این نظام اصلاح شود.

وی افزود: قانون نظام تعلیم و تربیت با سایر ادارات اداره می شود و بسیاری از فرصت های خلق ثروت و منابع جدید را از ما می گیرد لذا باید کاری کرد این نظام با قوانین خاص اداره شود.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش به اشاره به وضعیت صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: صندوق ذخیره فرهنگیان یک معبر خوب برای ایجاد منزلت این قشر است، هم اکنون این صندوق اکنون به آرامش رسیده است.

حسینی با بیان اینکه سود صندوق ذخیره فرهنگیان بدلیل اینکه بسیاری از شرکت ها به مرحله افتتاح می رسد افزایش می یابد، عنوان کرد: سال گذشته ۶۲۰ میلیارد تومان سود صندوق ذخیره بین فرهنگیان توزیع شد که این میزان در سال ۱۴۰۲ به نزدیک به ۶ هزار میلیارد تومان خواهد رسید.

وی افزود: امروز فرهنگیان با گذراندن چالش ها میانگین دریافتی شان از صندوق ذخیره ۱۵تا ۲۰ میلیون تومان است.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه صندوق ذخیره فرهنگیان در ۱۵۰ شرکت سهامدار است، عنوان کرد: صندوق ذخیره فرهنگیان در بیش از ۳۰ شرکت بیش از ۵۰ درصد سهامدار است.

حسینی گفت: ارزش افزوده دارایی های صندوق ذخیره فرهنگیان به قیمت روز و برای بیش از ۷۰۰ هزار فرهنگی محاسبه و پرداخت می شود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه بیش از ۴۰۰ میلیارد اعتبار خیری و دولتی به مدارس لرستان اختصاص یافته است، بیان داشت: هفته گذشته ۱۳ میلیارد اعتبار برای استانداردسازی سیستم گرمایشی مدارس لرستان اختصاص دادیم.

سرپرست وزارت آموزش‌وپرورش گفت: اول مهرماه امسال ۲۴ هزار کلاس درسی که به علمک متصل هستند بخاری هوشمند خواهند داشت و سایر بخاری های نفتی در مدارس جمع می شود.

حسینی یکی از عوارض نظام تعلیم و تربیت را حجم عظیم برنامه های درسی در مدارس دانست و گفت: چرا باید ۱۲ هزار و ۹۰۰ ساعت برنامه درسی از اول ابتدایی تا پایان دوران درسی داشته باشیم درحالیکه در دنیا آموزش از ابتدا تا پایان هشت هزار ساعت است.

وی افزود: یکی از عوارض جدی نظام تعلیم و تربیت، نظام ساختار آموزش و پرورش از یک ساختار عمودی، با بروکراسی سخت و ساختار غیرخلاق است که برای لایه های پاین رنج آور است.

حسینی اضافه کرد: امروز لایه های متعددی چیده شده که از رابطه عمودی در رنج است باید این لایه ها را کم کنیم و قدرت خلق ثروت و ارتقا کیفیت را به مدارس واگذار کنیم.