دستگیری ۳۹۵ متخلف زیست محیطی در لرستان/۱۴۸ میلیارد خسارت به محیط زیست وارد شد
دستگیری ۳۹۵ متخلف زیست محیطی در لرستان/۱۴۸ میلیارد خسارت به محیط زیست وارد شد

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان از دستگیری ۳۹۵ متخلف زیست محیطی در چهار ماهه اول سال ۹۸ در این استان خبر داد. به گزارش پرسنا، مهرداد فتحی بیرانوند با اعلام این خبر گفت: با تلاش محیط بانان فداکار و زحمتکش استان لرستان تعداد ۳۹۵ نفر متخلف زیست محیطی در ۴ ماهه نخست سال ۹۸ در […]

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان از دستگیری ۳۹۵ متخلف زیست محیطی در چهار ماهه اول سال ۹۸ در این استان خبر داد.

به گزارش پرسنا، مهرداد فتحی بیرانوند با اعلام این خبر گفت: با تلاش محیط بانان فداکار و زحمتکش استان لرستان تعداد ۳۹۵ نفر متخلف زیست محیطی در ۴ ماهه نخست سال ۹۸ در این استان دستگیر شده و پرونده آن ها به محاکم قضایی ارجاع گردیده است.

وی اظهار داشت: بیشترین تخلف در حوزه صید آبزیان در منابع آبی استان اتفاق افتاده است که در این راستا ۱۱۷ تور ماهیگیری، ۴ دستگاه موتور برق، ۶۳ قلاب و ۸۳۷ قطعه ماهی از متخلفین کشف و ضبط شده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان با اشاره به کاهش آمار شکار پستانداران بزرگ و حمایت شده در سطح استان بیان داشت: در جهت برخورد قاطع با شکارچیان و پیشگیری از وقوع جرم تعداد ۴۳ قبضه اسلحه از متخلفین زیست محیطی کشف و ضبط شده که از این تعداد ۳ قبضه آن ها سلاح بدون مجوز می باشد.

وی میزان ضرر و زیان وارده به محیط زیست در اثر تخلفات صورت گرفته را ۱۴۸ میلیارد و ۴۵۱ میلون تومان برشمرد و افزود: از این میزان ضرر و زیان ۶۱ میلیارد و ۸۸۹ میلون تومان وصول شده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان با اشاره به اهمیت آموزش و فرهنگ سازی در کاهش تخلفات زیست محیطی گفت: جهت کاهش تخلفات زیست محیطی در سطح مناطق تحت مدیریت و آزاد از ابتدای سال تا کنون ۴۹۲ ساعت کلاس آموزش با حضور محیط بانان در سراسر استان برگزار شده است.