۶۵ پروژه بخش کشاورزی لرستان طی هفته دولت افتتاح می شود/اشتغالزایی برای ۹۱۷ نفر
۶۵ پروژه بخش کشاورزی لرستان طی هفته دولت افتتاح می شود/اشتغالزایی برای ۹۱۷ نفر

در هفته دولت ۶۵ پروژه با اعتباری بالغ بر ۶۷ میلیارد تومان در بخش‌های مختلف دام، باغبانی، خاک، صنایع تبدیلی، شیلات و منابع طبیعی افتتاح می شوند.پروژه های هفته دولت بخش کشاورزی برای ۹۱۷ نفر اشتغالزایی خواهند کرد.

رئیس سازمان جهادکشاورزی لرستان از افتتاح ۶۵ پروژه بخش کشاورزی استان طی هفته دولت خبر داد.

به گزارش پرسنا، عبدالرضا بازدار شامگاه یکشنبه در شورای اداری لرستان به خسارت ۱۶۵۸ میلیارد تومانی سیل به حوزه کشاورزی استان اشاره کرد و اظهار داشت: ۷۷۲ میلیارد تومان از این خسارت در حوزه زیرساخت و ۷۹۵ میلیارد تومان دیگر مربوط به خسارت بخش تولیدات بوده است.

وی با بیان اینکه ۲۹۰ میلیارد تومان کمک بلاعوض به کشاورزان استان اختصاص یافته است، افزود: ۲۷۰ میلیارد تومان تسهیلات بانکی در حوزه کشاورزی به استان ابلاغ شده است.

بازدار گفت: تا کنون هفت میلیارد تومان به هزار و ۷۶۲ کشاورز کمک بلاعوض و پنج میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان تسهیلات بانکی به هزار و ۴۱۱ کشاورز لرستانی پرداخت شده است.

رئیس سازمان جهادکشاورزی لرستان گفت: سازمان جهادکشاورزی لرستان سامانه ترویج و آموزش راه‌اندازی کرده که ۱۶۸ هزار بهره‌بردار ثبت این سامانه شده‌اند و تمامی اطلاعات آموزشی و هشدارها را دریافت می‌کنند.

بازدار از ثبت ۲ هزار و ۳۳۴ پروژه با اعتبار هزار و ۶۶۰ میلیارد تومان در سامانه «سجاد» خبر داد و افزود: مقرر شده که دولت از محل منابع اعتبارات عمرانی این میزان اعتبار را تأمین کند.

وی در ادامه به پروژه های هفته دولت سازمان جهاد کشاورزی لرستان اشاره کرد و گفت: در هفته دولت ۶۵ پروژه با اعتباری بالغ بر ۶۷ میلیارد تومان در بخش‌های مختلف دام، باغبانی، خاک، صنایع تبدیلی، شیلات و منابع طبیعی افتتاح می شوند.

رئیس سازمان جهادکشاورزی لرستان افزود: پروژه های هفته دولت بخش کشاورزی برای ۹۱۷ نفر اشتغالزایی خواهند کرد.