مشمولان غیر غایبی که تصمیم دارند برای اربعین به عراق مسافرت کنند، تسهیلات خروج از کشور بدون اخذ وثیقه دریافت می کنند.

به گزارش پرسنا، رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا  صبح امروز -سه شنبه۱۲ شهریور ماه-در نشست خبری که در سازمان وظیفه عمومی ناجا برگزار شد،گفت: اولین عرصه حضور سرباز، مسئولیت پذیری و مشارکت جوانان در عرصه دفاعی نظامی و اجتماعی هست در ایران سرباز نقش مهمی در توان دفاعی امنیتی و انتظامی و اجتماعی دارد، نیروهای مسلح ما مفتخر است که از حضور جوانان برای دفاع از تمامیت ارزی کشور برای استقرار امنیت در کشور استفاده می کند.

سردار تقی مهری گفت: کسب مهارت های جمعی، شیوه زندگی دسته جمعی در سربازی فراهم می شود، بنابراین تقویت روحیه ایثار و کمک به دیگران از مزایای دوره سربازی است.

رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا گفت: با تشکیل قرارگاه مهارت آموزی همکاری خوبی بین دولت و نیروهای مسلح برقرار شده است. بنا است هر فردی که به سربازی می آید یک مهارت را فرا بگیرید و بعد از سربازی هم تسهیلات خوبی را از سوی دولت بگیرند.

سردار مهری گفت: برای مشمولان غیر غایب که تصمیم دارند برای اربعین به عراق مسافرت کنند، سازمان وظیفه عمومی تسهیلات خروج از کشور را در نظر گرفته است. تمامی دانش آموزان، دانشجویان و طلاب که قصد سفر به عتبات را دارند، می توانند بدون سپرده یا وثیقه از کشور خارج شوند و در راهپیمایی اربعین شرکت کنند، حتی افرادی که برگه اعزام گرفتند می توانند به پلیس +۱۰ رفته، مجوز بگیرند و به مراسم اربعین بروند.