سلامت مهم ترین رکن برگزاری انتخابات است
سلامت مهم ترین رکن برگزاری انتخابات است

ثمینی با اشاره به آغاز ثبت نام داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، گفت: حضور پرشور و حفظ سلامت مهم ترین رکن برگزاری انتخابات است.

به گزارش پرسنا، محمود ثمینی افزود: ثبت نام داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از صبح امروز آغاز شده است.

رئیس ستاد انتخابات استان لرستان اظهار داشت: جذب مشارکت حداکثری مردم و ایجاد نشاط در جامعه از ارکان برگزاری انتخابات است.

وی بیان کرد: حفظ سلامت انتخابات از دیگر ارکان مهم برگزاری انتخابات در استان است.

ثمینی ادامه داد: تلاش می شود امسال انتخاباتی سالم، قانونمند، بانشاط و با حضور گسترده مردم برگزار شود.

وی با اشاره به اهمیت تشکیل هیئت اجرایی ستادهای انتخاباتی، بیان کرد: از امروز(۱۰ آذر) به مدت شش روز فرمانداران می توانند ۳۰ نفر معتمد به هیئت های شهرستان معرفی کنند و پس از اینکه هیئت نظارت نظر خود را راجع به این ۳۰ نفر اعلام کرد در نهایت هشت نفر معتمد و برتر به عنوان هیئت اجرایی اصلی انتخاب می شوند که در کنار دادستان، فرماندار و … هیئت اجرایی شکل می گیرد.

وی بیان کرد: همچنین قانون گذار به وزیر کشور این اختیار را داده که برای نظارت بر حسن جریان انتخابات، بازرسین ثابت و سیار را به شعب و حوزه های انتخابیه اعزام کند، گزارش خود را به وزارت کشور، فرمانداران و رئیس هیئت بازرسی اراده دهند، در شعب اخذ رای نیز به طور معمول بازرسینی که به طور ثابت مستقر هستند گزارش تخلفات را به نماینده فرماندار در شعب اخذ رای ارائه می کنند و نماینده فرماندار نیز مکلف به بررسی آن است.

ثمینی در ادامه با تشریح جزئیات ثبت‌نام داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، گفت: انتخاباتی خوب، با نشاط، سالم و قانونمند در استان برگزار خواهیم کرد.

ثمینی گفت: مدارک مورد نیاز برای ثبت نام نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی شامل، اصل کارت ملی به همراه یک نسخه تصویری آن، اصل شناسنامه عکس دار به همراه تصاویر کامل آن، یک قطعه عکس سه در چهار، اصل و یک نسخه تصویر آخرین مدرک تحصیلی معتبر(کارشناسی ارشد و یا معادل)، تصویر گواهی استعفا و عدم اشتغال در پست های مدیریتی، مدرک تعیین تکلیف خدمت سربازی، ارائه مدارک ایثارگری، جانبازی، آزادگی، فرزند شهید و یا رزمندگانی که شش ماه در جبهه حضور داشته اند است